Varajane puberteet?!

Ei tea kas tänapäeval algab puberteet tõesti juba nii varajases eas?  Nii kümne aastaselt? Teistmoodi ma lihtsalt arvata ei oska.
Muidu on vanem laps tubli ja arukas aga vahest võtab tema käitumine ikka kukalt kratsima ning mõtled et no mida kuradit!?
Tavaliselt on meil kodus selline kord et kui eksib millegi vastu siis kaotab mingi eelise..kas siis interneti keeld mingiks ajaks või ps3 keeld jne..kui varem oli sellest ikka mingitki tolku..siis nüüd on tunne et see läheb ühest kõrvast sisse ja teisest välja..detsembri kuu alguses just lõppes tal karistus..oleks võinud juba varem kuid astus keelust üle ja pikendas selle võrra seda..üleüldse sai ta ps3 mängu ja internetikeelu tänu sellele et ei viitsinud enam koolitöid teha..pidevalt oli mingi märkus et see või teine tegemata..päevik täitmata..ma ei ole ka selline ilge kontrollfriik et ajan näpuga järge..kontrollin pisteliselt..mitte kogu aeg. Pigem leian et sellises vanuses laps peaks juba iseseisvam olema ja peaks mingigi kohusetunne tekkima..kohati nagu ongi ja siis mingi hetk laseb ennast jälle käest ära..ei saa öelda et tal oleksid sellised sõbrad kes näitaksid halba eeskuju või midagi taolist..selle koha pealt on korras..kui ta vaid viitsiks natukene rohkem pingutada nagu kahel esimesel aastal oleksid tal kõik asjad korras ja endalgi kergem sest nupukust ja arukust jagub küllaga..või on see virtuaalmaailm ta niivõrd ära rikkunud et muust ei hoolita..varem mul erilisi piiranguid peal ei olnud..aga nüüd teisiti lihtsalt ei saa, sest ükskõik mida palud teha vaadatakse sind kui mingit ilget kolli või tuleb selline tagurpidi nägu pähe ja pobisetakse midagi suunurgast vastu..kus küll peidab ennast see armas laps kes varem oli?! Hambapesuga on sama trall..kogu aeg peab meelde tuletama..kui seda ei teeks siis ma ei tea kui kaua ta käiks pesemata hammastega ringi..olgugi et me taga nelja aastaselt hambaarsti vahet jooksime kuna augud olid..isegi sellest ei õppinud midagi..ma ei tea kohe..raske on..räägi nagu seinaga ?
On kellegil head nõu või lihtsalt kogemust jagada? Mida teha teistmoodi?!

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?