Väike preila

Meie väike mammu polegi enam nii väike vaid parajalt suur tüdruk ? Viimase paari kuuga on ta nii palju asju juurde õppinud ja muudkui paneb täie auruga juurde..uued sõnad..źestid..paarisõnalised laused. Muidugi emmekas on ta jätkuvalt, sellest sain eelmise nädala laupäeval aru kui õues olime..ilma emmeta ei saanud astuda ka..nii kui istusin oli kisa lahti..põhimõtteliselt tahtis ainult süles olla ja vot siis ise kamandab et lähme sinna või sinna ja kui maha panin, et ise kõnniks või teeks, oli selline ulgumootor lahti et anna minna ja ta kohe meelega ulub nii haledalt ja kohe nuuksumiseni..ta ei saa aru sõnast ei..mis mul siis üle jäi..viskasin reha nurka ja võtsin nuuksuva plikatirtsu kaenlasse ja viisin ta tuppa ära..kui ise ei taha õues mängida, siis pole üldse seal olla vaja! Enne seda ootasin 10 minutit et jonn lõppeks aga ei paistnud seda tulevat. Toas jätkas oma ulgumist edasi ja loomulikult nüüd sellepärast et ma ta tuppa tassisin. Noh seda jätkus meil veel pooleks tunniks kuni lõpuks maha rahunes ja minu juurde tuli vaatas alandlikult silma sisse ja nõudis kalli ja musi..jonni aeg ollakse nagu herilane ja lükatakse emme kõrvale või jookseb ise eemale ja põrnitseb tigedalt alt kulmu. Selline kange juurikas on. Jh iseloom on samasugune nagu minul..muidu rõõmus ja  tore aga kui midagi ei saa või välja vihastatakse siis hoidke alt või saate nõelata! 
Selle kuulamisega on mammul ka nii nagu ta on. Kui teda huvitab siis kuulab hoolega ja räägib kaasa või kui palud midagi tuua või viia teeb silma pilgutamata ära aga kui tal seda tuju pole siis on tunne et räägid seinaga.
Üldiselt on ta rõõmus ja väga elav ning jutukas laps nagu lapsed ikka olema peavadki ?
Ükspäev oli nii vahva vaadata kuidas ta majandas. Küsis piima..andsin..aga mida tema sellega siis tegi? Võttis oma pehme põhjapõdra, viis selle trepi alla kus on meil koera pesa ja tema söögi ja jooginõu..kallas siis selle piima sinna kaussi ja pistis põhjapõdra nina sinna sisse ja niiöelda söötis pötra..ise veel jutustas seal midagi..koer oli meil parasjagu õues.
Potil me veel ei käi..muidugi ta teab mis see on ja istub vahest sinna peale ka aga on sama kiirelt püsti tagasi..ta pelgab seda millegipärast. Seega rändab ta veel mähkmetes ringi..nüüd kui suvi kätte jõuab saab lasta tal trussikutes ringi joosta ja ehk tuleb see potil käik kiiremini..kellele ikka meeldiks märgade pükstega ringi jalutada. Kakkamisega on nii, et siis minnakse nurga taha ja kui tagasi tuleb ning küsida ta käest kas kaka püksis tuleb kaval nägu pähe ja pannakse jooksu ? või kui küsida kas võtame kaka püksist ära, siis tehakse nii nagu ei kuuldakski mida ma räägin ja nii muuseas kaob kuhugile ära ?
Mai kuu lõpu poole saab tibi juba aasta ja üheksa kuud. Tean, et paljud on selleks ajaks juba loobunud piimapulbritest mis on väikelastele mõeldud kuni kolmanda eluaastani kui ma nüüd ei eksi ning annavad tavalist poepiima või jogurtit, keefiri, kuid mina annan piimapulbrit siiani ja seda lihtsalt sellepärast et ta nõuab seda. Mis mul selle vastu ikka olla saab..las joob..Ta ei jää ennem ööunne ka kui pole pudelitäie piima saanud. Lõunati küsib ka seda. Muul ajal joob tavalist piima kruusist. Vanem laps mul näiteks keeldus peale aastaseks saamist igasugusest piimast. Olin täitsa hädas. Plikaga aga just vastupidi ?
Mai-Lii söögiisu on sünnist saadik selline kesine olnud..sõi vähe..vähem kui norm ette nägi kui nii öelda ja seda siiani aga sellest hoolimata on ta kaaluga kõik korras. Aga mida ma viimased päevad tähele olen pannud on see, et lapse isu on kasvama hakanud ? Hommikupuder süüakse kõik ära ja paari tunni pärast nõutakse lisa. Ehk on lootust et hakkabki rohkem sööma ?
Kindlasti on meil vaja ka lutist lahti saada. Nüüdseks on meil kõik ettenähtud hambad suus ja järelikult pole ka tuti-plutit vaja. Iseasi kuidas seda kiiresti ja valutult teha ? Gaidoga oli lihtne..ämblik viis ära..ta ei hakanud otsima ka, sest arvas et ju on ämelinil seda rohkem vaja ? Aga vot mida plikale välja mõelda..ta nii kiindunud sellesse torusse et jube..muidu ta lutti ei ime..ainult siis kui magama läheb..siis nõuab..käib mööda tuba ja küsib sossu..sossu.
Kõik nipid on siinkohal teretulnud ?20160505_162012

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?