Puhtus ja lapsed

Räägime siis sellest kui puhtad on elamised kui lapsed majas!

Kas teil on ka mõnikord selline tunne et elamine on pidevlt must ja sassis? Kuigi nagu just sai ju kraamitud? Minul on viimased kaks kuud küll selline tunne kogu aeg ? No ei jõua selle koristamisega kuidagi nii nagu tahaks..üldjuhul algab hommik nii et sööme ja siis natuke lällame ja hakkangi elamist korrastama..no tee mis tahad, päev otsa sahmerdad ja õhtuks on ikka samasugune bardakk et anna minna!

Siis kui Mai-Lii väike veel oli tundus see palju lihtsam..põranda pesuks panid ta kas traksidesse ja hüppama või oma söögitooli istuma aga enam see nipp läbi ei lähe..nii et see aeg kui ta üleval on pole mul üldse mõtet seda teha..hea kui pühitudki saan ja selle ka suure vaevaga sest temal vaja ju siis kokku pühitud prahti sorteerima minna. No ja kui ta magab siis esimesed 15-25 minutit on see aeg kus võid kähku suurema koristuse koos kolistamisega ära teha sest järgnv aeg mis ta magab peab olema suht vaikne muidu on kohe kõpsti üleval, sest peale poolt tundi magamist hakkavad teda igasugu kõvemad hääled jne häirima.

Üleüldse on seda tolmu ja muud sodi nii palju et tahad või ei taha pean saama vähemalt kolm×päevas pühkida sest muidu on paha liikuda kui pidevalt miski talla alla koguneb..ses suhtes on korteris hea kes elavad et seda mustust tassitakse hulga vähem tuppa kui meil eramajas..ikka on rohkem liikumist ja koduloomad ka veel tekitavad seda segadust juurde..no ja kui laps veel ekstra viril on ja mitte mudagi teha ei lase siis jääbki kõik tegematta ja õhtuks on kõik ülepea kuhjunud et tahes tahtmata mõtled kes selle kuramuse seapesa küll ära koristab!? Ja lisaks muule veel riided..issand kui palju riideid võib ikka ühel inimesel olla ja kui sul veel vaja nelja inimese omi sorteerida ja kappi panna..oeh..pesta ja kuivama panna pole midagi aga kui õigel ajal kuivi ära ei pane ja muudkui kuhjuvad siis hiljem selle suure suure pesuhunniku sorteerimine ja ära panemine võtab oma pool päeva..ma ei liialda sugugi.. nii lihtsalt on..mul juba kaks päeva see tegevus käsil ja kuidagi ei saa valmis ? jube eksju? Ma arvan ka..

Vahest ajab see kohe nii kuramuse tigedaks, just see ajab tigedaks kui kõik on üle pea juba ja sa ei oska enam kuskilt otsast alustada..päris närvi ajab ausõna..ma tean et hetkel virisen võibolla liiga palju aga nii ma tunnen ?  Ei teeni ka nii palju et korra nädalas võiks koristaja abis käia..teeks suurema puhastuse ära oleks lihtsam kohe ??

Aga ega mul vist muud lihtsalt üle jää kui tuleb tibi ämma juurde viia terveks päevaks et saaks elamine otsast lõpuni korda..siamaani olen seda ikka edasi lükanud ja üritanud ise hakkama saada aga no ei saa enam..peab seekord teisiti tegema..ainult ennem ootan millal ta piisavalt terveks saab. 

Saigi südamelt ära..palju kergem hakkas kohe aga kuidas teie, emad, jõuate..kas on mingid nipid või abilised kodutöödes?

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?