Pühad ukse ees…

Kuidas siis edeneb see jõuluvärk?! Kuused toas? Elamine kaunistatud? Piparkoogitainas varutud? Tuju hea?
Oeh minul on see aasta detsembrikuu nii tihe et tunne on selline et mitte midagi ei jõua tehtud..puhkepäevi lihtsalt ei jagu ja siis see mittejõudmine ajab mind ilgelt närvi..kõik ajab meele mustaks..sel aastal ma tunnen et ei naudi seda kõike nii nagu peaks..mingit abi ka kuskilt pole..aitaks keegi siis koristada jne aga kus sa sellega..mina pean üksi kõike jõudma..toad koristada..süüa teha..jõulustaff..kingid..lastekantseldamine..daah see kõik kasvab mul juba üle pea..mul on tunne et kui nii edasi siis ma ei jaksa enam..mul ei ole mitte mingisugust pühademeeleolu..tunne on ainult selline et ma pean tegema..pean jõudma..kohutav..võtaks viskaks kah jalad seina ja ei liigutaks kodus enam lillegi..kui kõht läheb tühjaks tehku ise jne..ma ei mäleta sedagi millal ma üldse normaalselt magada sain..puhkamisest rääkimata..
Kuidas ma selle sisemise rahu tagasi saan mh? Mitte ükski aasta ei ole ma niimoodi ennast tundnud..natuke veel ja olen läbi põlenud aga seda ei märka ju keegi..
Ok..küll ma sellest kah kuidagi üle saan..
Sel aastal otsustasin kuuse varem ülesse panna ehk siis sel reedel sai see tehtud..kuid olen tähele pannud et mõnedel on kuused juba ammu toas ehk siis esimesest advendist..minu jaoks on see veidi liiga vara..eile tegin oma 8 kg piparkoogitainast..küpsetasin piparkoogimaja tükid valmis ja veidi ka piparkooke ning glasuurisin ära..noh ja nagu ikka õnnestus mul ka sel aastal viimane plaaditäis veidi ära kõrvetada..täna tahaksin valget glasuuri kokku keerata ja maja osad ära kaunistada ning kokku panna..mõtlen siin et ühe maja teeks vast veel..veidi väiksema..tahaks lihtsalt selle ühele inimesele jõuludeks kinkida..tänutäheks..kuidas teil tavaliselt päkapikud kodudes käima on hakanud? Kas esimesest advendist või 1.detsembrist? Meil on muidu tavaliselt ikka 1 detsembrist aga sel aastal tegin siis kah esimesest advendist..alles hiljuti sain teada et tegelikult pidigi see õige pikapäkuaeg olema esimesest advendist..vot siis..kuuse tuppa toomisel on ka igal perel oma joon..kas kunst või päris..kas 24 hommikul või muul ajal..kui mina väike olin siis toodi mäletamist mööda 24 hommikul päris kuusk ja päev koosneski kuuse ehtimisest..küpsetamisest..kaunistamisest..ise ma päris kuuske tuppa ei taha..siis on tuba okkaid täis ja üleüldse ma pole eriline Eesti kuuse fänn..nad on kuidagi rääbakad..harali..mulle meeldivad ilusad ..tihedad..neid vist nimetati nulgedeks. Paar aastat tagasi avastasin soolataigna millest saab vormida igasuguseid kujundeid jne..ei tea kas ma sel aastal selleni jõuan?! Millised on muidu teie traditsioonid?
Lõpetuseks veidi pilte..

 

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?