Need kuramuse kulupõlengud

Nagu ikka kevadeti tavaks on et pistetakse kulu põlema, siis polnud meil ka see aasta mingi erand. Paras peavalu ütleks. Iga aasta mõtlen hirmuga kuidas möödub kas valutult või juhtub midagi kohutavat. 

Meil siin teisel pool tänavat on suur põld ja siis metsatukk..vahepeal jookseb läbi raudtee ning kõik see maa peaks minu teada kuuluma Kohtla-Järve linnale. Kahjuks ei hooldata seda põldu ja sellepärast on ka kulupõlengud kevadel suure kella küljes. Nagu ka sel laupäeval ( 16.04.16). Oli laupäevane päev nagu tavaliselt ainult selle vahega, et tibi haige ja palavikus ning härra läits Tln vennale külla kuna tal oli sünnipäev ja poja oli siis Läti reisul ja pidi õhtu viie-kuue paiku tagasi jõudma. Nii me siis mammuga tol päeval kahekesi olime. Kell hakkas õhtu üheksa saama kui tibi tahtis ööunne minna ja üles tuppa läitsime..Vahepeal oli poja koju jõudnud ning tema jäi üksi alla tuppa telekat vaatama. Umbes pool kümme mammu juba magas ja mõtlesin et sätiks ka siis. Käisin veel Gaido toast läbi, et tõmban kardinad akendele ette kui märkasin tänaval politseiautot. Mõtlesin et mis see siia ära kaotas ning ei pööranud sellele enam erilist tähelepanu ja läksin teisel pool tuba akna juurde ja pidin ära ehmatama..põld oli leekides..läksin alla tuppa ja sealt aknast paistis otse põllule ja noh vaatepilt oli ikka üpriski jube..tulemüür mis liikus kiiresti majade poole kuna tuul oli siiapoole ja leegid olid oma 3 meetri kõrgused. Helistasin siis päästeametisse ja sealt öeldi et väljakutse oli juba 10 min tagasi tehtud. Noh hea seegi ja ega topelt ju ei kärise aga pool tundu hiljem polnud ikkagi ühtegi tuletõrje masinat näha..hiljem sain teada et meie kandis oli kõrgendatud olukord ja kõik teeäärsed olid masinaid täis..sest tõesti olukord oli meil üpriski hull..kohale olid tulnud nii sillamäe..purtse kui lüganuse päästjad..sest kohtla-järve ja jõhvi olid teistel väljakutsetel kuigi seda oleks võinud dišpetser mainida kui teist korda sinna helistasin ja asja uurisin..nad ju ometigi näevad ja võiksid siis inimese rahustamiseks seda ka öelda..oleks ju nagu inimlik või kuidas..põllu peal olid ju ka eramajad..mis võisid iga hetk tuld võtta..meie naabri aed võttiski..õnneks lõpuks siis jõuti kohale ja teate milline kivi langes südamelt ja kohe kergem tunne hakkas.

Isegi kiirabi seisis tänava otsas. Noh nad on kohustatud ka, sest päästjatega võib samuti ju õnnetusi juhtuda..vingumürgitus või põletushaavad..igatahes kui mina 00.00 magama sättisin..möllasid tuletõrjujad veel tulega ja jälgisid.

Enne magama minekut viskasin pilgu veel aknast välja ja no pole lihtsalt sõnu. Kuna meie tänav on suhteliselt kitsas, nii et suured autod nagu tuletõrje omad, siis need kohe kuidagi ei saaks ümberpööret sooritada, kui, siis väga täpselt kalkuleerirult. Aga noh mõni arvas et sellega saab hakkama küll, sest üks üritas tuletõrjeautoga ümberpööret teha..sõitis siis ninaga naabri kuuri vahele ja üritas tagurdada teele aga ei osanud õieti arvestada ja oligi tagajärg käes. Sõitis lihtsalt naabri aia kõveraks ja ise pani minema..no kas tõesti oli nii raske paarsada meetrit tagurdada tänavaotsa kus ruumi ümberpööramiseks küll aga no kus sellega eksole..mis teha kui mõistus pole enda teha või on ego liiga suur. Ei tea kas nüüd aed ikka korda tehakse ka või?

Viimati oli selline suur põleng meil kas 2008 või 2009 kevad ja päevasel ajal. Seekord pimedal ajal ja see võimendas ka seda hirmu ning no tunne oli küll nagu põrgu oli maapeale saabunud.

Kuidas teie kandis kulupõlengutega on?

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?