Minu tähtkuju

Olen küll oma kirjutistega kõvasti maha jäänud aga mitte meelega. On selliseid teemasid millest ma ei oska kirjutada ehk ei oska sõnastada nii nagu ma mõtteis neid näen..seega kirjutan tagantjärele neist millest on rääkida.

30 päeva blogimise väljakutse 16 päeva teema on tähtkuju ning kas selle iseloomustus sobib minuga või ei.

Sellega on nüüd nii et kohati ma nagu usun ja siis jälle mõtlen et issand mis jura see küll on. Samas suurem kaalukauss jääb ikka sinna uskumise kanti, tegelikult oleneb see minul vist tujust või ma ei tea. Ühesõnaga mina olen Jäär. Rotiaastal sündinud jäär.

Jäär on sodiaagi esimene märk. Tema ülesandeks on asju algatada ja kui tarvis peaga vastu seina joosta: jah vastab tõele.

Jäära tähtkuju all sündinud on tugeva iseloomuga, võimukad ja teotahtelised inimesed. Nad tahavad edasi jõuda, eesotsas sammuda, juhtida ja juhatada teisi: Kusjuures kohati ma olen selline mis puudutab seda valdkonda mida ma hästi tean ja tunnen.

Kuid selle tähtkuju all sündinud kalduvad tihti liialdustesse, kuid tegutsevad impulsiivselt: Jah liialdustesse võin ma üpriski tihti sattuda.

Nad on teadlikud oma isiksuse väärtuses ja loodud rändajaiks, teiste julgustajateks. Kuid puudu tuleb püsivusest ja see teeb nad kärsituiks. Selle tähtkuju all sündinud ei lase ennast kergesti juhtida, kuid kui teine on tugevam, mängivad nad silmakirjalikult teist osa, kuigi seda hea meelega ei tee: Ma ei tea..rändajaks ma ennast justkui ei pea, kui, siis ma ei kannata kogu aeg kodus passimist, ma tahan ka tuulutamas käia, muidu kasvab kõik üle pea ja masendus tuleb peale. Ning jah ma ei kannata kui mind käsutatakse või tahetakse pähe istuda.

 Puudub täielikult anne diplomaatiaks. Pea on alati täis plaane ja mõtteid, kuid täide saadavad neist väheseid liigse kärsituse ja püsimatuse tõttu: Seda kindlasti, mul puudub see püsivus, ma tahan saada kohe ja nüüd, mitte oodata, kuid viimasel ajal, et valiteks rahu, hoian ennast tagasi, sest kaine mõistus käsib seda.

Headeks omadusteks on julgus, ka hulljulgus, rüütellikkus, uhkus, vabadusearmastus. Kiire reaktsiooniga: No vot kas just hulljulge, seda vast mitte, arvan et oleneb olukorrast, rüütellik ma küll pole ja mis see üldse täpsemalt võiks tähendada?! Kiire reaktsiooniga olen küll kui on vaja ja ma seda tahan. Ja ma armastan tõesti oma vabadust, mulle ei meeldi olla ahelates kui nii öelda, ma teen seda mida tahan ja kõik. Ja olen ka uhke, kuid mitte liiga vaid mõõdukalt.

Jäära tähtkuju all sündinutest võivad saada head arstid, eriti kirurgid. Head väejuhid ja ajakirjanikud. Võivad töötada edukalt administraatoritena ja riigimeestena, kuid sealjuures segab neid despootlikkus ja diplomaatilise ande puudumine: Minust ei saa elusees ei arsti ega kirurgi, sest ma ei kannta verd ega süste, kuigi nooremana ma nautisin telekast vaadata dokumentaale kus tehti operatsioone. Kui ma viitsiks poliitikasse rohkem süveneda siis riigimees võiks saada küll aga kuna see nõuab liigset pingutamist siis pigem jään oma liistude juurde.

Vaatamata tervele välimusele, on Jäära tähtkuju all sündinutel alati nõrk närvisüsteem: No ma ei tea, see on pigem ikka individuaalne, ma ei ütleks et mul nõrk närvisüsteem on.

Neil on elus vahelduv õnn. Nad on elus väga armukadedad ja olenevalt sellest on nende armuelu intensiivne, kuid suhteid pidada on keerukas: Õnn on vahelduv küll ma arvan ja armukade olen ma tõesti, kohutavalt :) 

Selle tähtkuju all sündinud naised omandavad peaaegu alati kindla elukutse, mis on tihti meeste eriala. Perekonnas on nad oma meestele diktaatoreiks ja tahavad mängida peaosa: Ma ei tea..ehitusest ei tea ma midagi ja autoremondist ei jaga matsu nii et ei usu et ma meeste eriala endale omandaks, võibolla kui mul midagi muud üle ei jääks ja ma lihtsalt peaksin seda tegema, siis õpiksin küll kui muud väljapääsu poleks. Perekonnas jah peab viimane sõna mulle jääma.

 

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?