Kuidas siis meie lapsed endale nimed said??

Ma olen täna postitamistega nii hoos et ei saa kuidagi pidama..see on siis kui elamine korras..söögid-joogid tehtud, kõigil kõhud täis ja laps magab pikka lõunaund..aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida :)

Nagu eelnevatest postitustest on teile silma jäänud siis meie laste nimed on Gaido ja Mai-Lii.

Tahtsin teiega jagada lugu kuidas meie lapsed endale nimed said, pole küll nüüd mindagi erilist aga ikkagi..

Oma esimese lapse sünnitasin aastal 2006 kevade viimase kuu teisel nädalal, kuid kõvasti enne seda käis meil nimede otsing, sai vaadatud nii internetist, töökaaslased andsid soovitusi, kuskilt saime  isegi nimede raamatu, kustkohast vot ei mäleta.  Igatahes no mitte essugi ja kuna me ei teadnud siis veel kumba ootame kas poissi või tüdrukut, tuli valmis vaadata kaks nime, plika jaoks oli Atsil väga kähku nimi valmis milleks sai Mai-Lii aga poisile no ei sobinud üks ega teine, see oli liiga lame see liiga võõramaine või kiiksuga kuni lõpuks jäi silm peale sellisele nimele nagu Kaido, jäime siis Atsiga mõttesse et mismoodi see nimi rohkem temalikumaks teha ehk oleks siis pojale iseloomulik kui peaks poeg sündima ning tulime sellisele ideele: kuna minu nimi on Gaidi ja algab g-ga siis poja nimes vahetame esitähed ära ehk k asemele paneme g ja saigi ilus ja omapärane nimi GAIDO.

Günekoloogi juures tervisliku kontrolli käigus tehti ka uh ( arstil endal oli kabinetis see aparaat olemas ) ja sealt siis saime teada et on oodata poissi, seega tüdruku nimi jäi salve. Ning mõtlesime et kui kunagi peaks tüdruk sündima siis on tal nimi juba olemas ja no 9 aastat hiljem ehk aasta ja kaks kuud tagasi saimegi tütre ? Ats väga tahtis..ju siis ta soov läks täide..üks teine soov oli veel Atsil aga see ei läinud täppi..nimelt Mai-Lii sünnikuupäevaks oli 31 august arstide arvutuste kohaselt no ja mehe sünnipäev on samuti 31 august..nii ta siis lootiski et saab sünnipäevakingituse aga võta näpust ? plika otsustas varem kohale tulla ??  

Kas teil ka mingeid vahvaid nime või sünnilugusid on?

Facebook Comments

2 mõtet “Kuidas siis meie lapsed endale nimed said??

 1. Sigrid

  Minu nimeks pidi saama Katariina Rosalie, olid veendunud selles kuni mu sünnini. Aga siis otsustas ema mulle nime panna hoopiski mu venna ämmaemanda järgi, kes venna elu peale sündi päästis. Ehk siis sain nime vahva ämmaemanda auks.

  Minu poeg sai aga nime mu kadunud venna järgi. Kuna vend oli mulle väga oluline ja temast oleks saanud maailma parim onu, siis tekkis see idee juba peale venna surma, et tahan kunagi oma pojale sama nime panna. Ja kui rasedaks jäin siis see idee süvenes veelgi. Mees esialgu puikles vastu aga lõpuks pakkus välja, et on nõus, kui liitnime paneme. Kuna aga nimi Tarvo on ise juba väga tugev, siis oli see üks parajalt keeruline ülesanne. Lõpuks jäid sõelale Tarvo Matthias ning Tarvo Oliver. Kuna Oliver on aga mehe onupoja nimi, siis jäi see varjant ka ära, seega nimi oligi otsustatud. Ja kuigi nii mõnigi on peale karanud “Kuidas sa paned nime surnud inimese järgi”, siis ma ise olen väga rahul ning nimi sobib poisile ideaalselt. Ta on nii välimuselt, kui iseloomult väga sarnane ka mu vennale :)

  Tüdrukunimi oli mul ka aastaid olemas, oleksin tüdrukule pannud Amelia. Aga nüüd eelmine aasta varastas õde mu nime ära ja pani enda tütrele.. niiet ma ei tea, mis tulevikus saab, kui tüdruk peaks tulema. :D

  Vasta
  1. gelluke Postituse autor

   Selles pole midagi imelikku kui nimi pannakse kellegi järgi kes juba loojakarjas on..see on just austuse avaldus..usu mind küll see tüdruku nimi ka tuleb ???

   Vasta

Siia saad jätta oma kommentaari ?