Kiisu-miisu

Huvitav kas mul ainukesena on selline veidi kiiksuga kass? No kõik teeb omamoodi..väljas ta meil apsull ei käi..on selline tubane kass..lihtsalt ei taha et jälle kassist ilma jääksin..ma olen siin majas elanud 9 aastat ja Kiti on meil selle aja jooksul juba neljas kass..esimene käis väljas ja mingi aeg kadus ära..teine kadus meil juba kiisupojana ära ja kolmas suri veidi üle aastaselt minu juures ning peale seda otsustasin et nii pea kassi ei võta aga aasta hiljem kingiti meile uus kiisu seekord emane..kõik eelmised olid isased..jah nüüd kaldusin ma teemast ju veidi kõrvale..tegelikult tahtsin ma ju Kiti kiikudest rääkida..nu kuna ta meil väljas ei käi on meil trepi alla pandud talle liivakast kus ta asjal saab käia aga vahest ma ei tea miks käib ta pissil vannis..no saate aru jah? Ta läheb vanni pissile..hea et seda kangemat asja sinna pole teinud ja tavaliselt on ta selle triki öösiti teinud..mitte nüüd igakord aga nädalas korra küll..ise naeran siin et vanni laseb ehk sellepärast et potile ju ei pääse ??? No ta käib pea iga kord minuga vetsus kaasas..ma ei tea miks aga ta nagu takjas mul küljes kinni vahest..nagu plika juba ? Öösiti on Kitil häda käes kui magamistuppa ei pääse..no mis see siis tähendab et tema ukse taha jäetakse ja protestiks teeb ta väga kõva häält ja kraabib ust et teda ka sisse lastaks ? Siis on omadega nii rahul et suurest rõõmust lööb kõvasti nurru ja sõtkub käppadega et vahest on selline tunne et ajab mul plika niimoodi ülesse..siis kui nurrumised nurrutud ja minu kõhule massaaz tehtud ronib ta plika voodi jalutsisse kerra magama ja põõnab kuni hommikuni välja. Kui Kiti süüa tahab ja ta teab et konserv on külmikus siis istub sinna ette ja kui ma kapi poole liigun siis sirutab ennast püsti ja kraabib küünteta külmkapiust ning palub süüa..varem tegi ta mul ka köögikapi sahtleid lahti aga kuna seda hakkas ka tibi tegema siis tuli meil sangad sahtlite küljest ära võtta ? Oeh ja milline energiapomm ta on..vahest käib selline ralli mööda elamist et kohutav..hoia piip ja prillid ? Ma arvan et kui ta saaks siis jookseks ta mööda lagesid ka ringi ? Siis meeldib talle Mai-Lii mänguasju pihta panna..tassib need oma äranägemise järgi kuhugile ja meie siis otsime igalt poolt taga ?  Mis mulle aga emaste kasside juures ei meeldi on see kuramuse jooksukas..oeh no siis on ta eriline tüütus..meid ta ei piiragi aga vaene Vinku..küll ta poeb koerale igale poole ja pakub ennast..Vinku on ikka püsti hädas taga ega tea kuhu põgeneda..vahest aga ise läheb ja hakkab meelega narrima ning ükskord kui kass öösel karjuma seda vastikut kräunumist mis neil jooksuka ajal kombeks teha on siis Vinku see tobujuss hakkas ulguma..no tore küll eksole..pool kolm ööse üks kräunub, teine ulub..siis mõtlesin küll et puhta ära keeranud.

Õnneks kestab see periood lühikest aega 3-4 päeva ja siamaani on see olnud nii kolme-nelja kuu tagant..olen kuulnud et mõnedel kassidel on see tihedamini ja pikemalt..siinkohal peab ütlema et jumal tänatud et meie Kitil see nii harva ja vähe kestab.

 Oi ja siis need karbid ja kastid ning kilekotit ja tavalised kotid või kausid..olgu ükskõik kui suured või väikesed, ta lihtsalt peab sinna sisse mahtuma..mitte ühtegi nõud ega suuremat purki saa kuhugile ripakile jätta sest siis võid kindel olla et kass seal sees ära käib või hoopidki keerab ennast sinna sisse magama ?? Seda ta enne jõule teha üritaski ja mis te arvate kus? Tuhksuhkrukausis. Mhm..tulin mina hommikul ülesse..panin kohvimasina sooja ja vaatan et mis valged käpajäljed need mul kapi ja pliidi ning laus peal on..võtsin ja maitsesin ja no asi saigi selgeks..Kiti totu lootis kaussi magama minna aga mingi imelik pulber oli sees ja siis tegi mul kõik kohad selle suhkruga kokku aga hästi näha kus käinud on ??  Praeguseks on Kiti meil aasta ja üheksa kuud vana. Plikaga pea ühevanused ??   

Kas teie kassidel ka mingid kiiksud on? Või hoopiski mingi eriline oskus millega silma paista?

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?