Jaanid läbi…

Tegelikult tahtsin juba enne Jaanipidustusi kirjutada ja uurida kuidas keegi seda ka tähistab aga läits kuidagi eriliselt kiirelt need vabad päevad, et ei jõudnudki selleni. Seega muljetan olnust.

Sel aastal mul isegi vedas, sest mul olid kõik punased päevad vabad..üleüldse olid need minu selle kuu ainukesed kolmesed puhkepäevad..muidu oli ikka kolm tööl ja kaks vaba ja nii põhimõtteliselt terve juuni kuu..juulis saab veidi rohkem hinge tõmmata..

Tagasi teema juurde, siis kuidas te Jaane pidasite? Olite kodus või käisite ka kuskil? Meie olime 23-al ikka kodus..grillisime ja niisama tšillisime..õde oli ka küljeluuga külas ja üldiselt oli väga tore päev..seekord me sealiha ei teinudki..mõtlesime et võtame veidi vabamalt..seega ostsime hoopis lõhefileed ja neid pikki grillvorste..ega ma muid vorste nagu eriti ei tahagi..mulle meeldib lihtsus ja loomulikult selle lihtsuse juures peab ka hea maitse olema, muidu ma ei söö..minu arvates peab toidul ka hea maitse olema..lihtne aga maitsev ? Õde muidugi tõi veel mingis marinaadis kanatiibu..ma enam ei mäleta kes selle tootja oli aga maitse oli täitsa huvitav…no loomulikult on minu vaieldamatu lemmik ikkagi kala..mulle ei meeldi kui see üle maitsestatud on ehk siis mõned topivad sinna igasugu kalamaitseained ja kes teab mida veel..muidugi maitse asi nagu öeldakse aga minu eelistus on ikkagi sool ja sidrun ja kõik..no veidi tilli ka peale ja grillile ja ongi kõik..samuti ei kasuta me grillsüsi vaid ehtsaid puid…toidu maitse on ka hoopis teine kui süsiga tehes..kes oskab erninevust tunda see saab aru millest räägin ?? Joogipoolisest oli meil seekord laual ikka kannujook..lastele ja meile siis siidrit..pirni..sidruni ja õel oli kaasa toodud granaatõuna oma..maitsesin esimest korda ja täitsa ok..ilmaga kah vedas sel aastal..vahepeal muidugi veits tibas aga sellist kui vihmasadu meie kandis polnud..poole üheksa paiku süütasid Ats ja Gaido lõkke..sel korral oli ikka päris võimas..Tibil oli sel aastal huvitav..eelmine aasta oli ta ju veel nii väike et ei mäleta sellest midagi..

Lõpetuseks veidi pilte ka ?

20160623_195141

20160623_195135

20160623_195106

Koerad olid mammul pidevalt sabas..äkki pudeneb midagi maitsvat ?

20160623_203158

22 juunil käisime Kohtla-Nõmme jaanitulel..oli päris vahva..mängud ja etteasted..oli ka traditsiooniline saapavise aga minule jättis see veidi mõruda järelmaitse kui nii öelda..saabas pold ka saabas..pigem pika säärega kummik ja mõõdeti ka kord ühest saapa otsast siis teisest kohast..jäi mulje, et kas polnud korralikult läbi mõeldud vôi ei teagi mida üldse mõeldi..muidu võis täitsa rahule jääda..esinesid ka lapsed karate etteastega..oli päris vahva:

20160622_201936

Lõke oli ka ilus:

20160622_213824

Enne koju minekut käisime veel tuttava juurest läbi..jõime kohvi ja muljetasime niisama..koju jõudsime enne südaööd..tibi oli päris väsinud juba aga kohe magama ka ei jäänud..lällas veidi ringi ja siis vajus ära ?

Kuidas siis teie Jaanid möödusid? ??

 

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?