Ilmselgelt juba suur tüdruk ?

Nagu pealkirigi juba ütles siis meie Mai-Lii on juba küllaltki suur tüdruk..ei ole enam beebi ega tita ? Sellepärast otsustasingi et aeg on titevoodi asendada suuremaga. Kuna kunagi sai Atsiga ka sel teemal räägitud siis tookord otsustasime et Mai-Lii’le voodit tegema ei hakka vaid saab endale Gaido vana voodi mis on samuti Atsi enda kätetöö.

20160101_231830

Gaidole pidi ta siis uue voodi tegema.

No kolm päeva tagasi kui mul lõpuks viskas üle et pea iga öö plika meie vahele magama maandus, võtsingi kätte ja panin reisivoodi kokku ära ning pojaga tassisim tema suure voodi meie tuppa. Gaido ise pakkus selle variandi lahkesti välja ning ütles et võib niikaua diivanil või madratsil ka magada kuniks issi talle uue valmis meisterdab. Peab ütlema et tegin õige otsuse, sest nüüd kui plika nuttes korraks üles ärkab öösel, ei pea ma teda rahustamiseks sülle võtma vaid viskan tema kõrvale pikali ja ootan nii 10 min ja ronin oma voodisse tagasi ? 

Tõesti on tore voodit jagada ainult Atsiga mitte veel kolmandaga kes on meist veel suurem laiutaja ja jalgadega ribidesse virutaja ?? ning ennast keerates ei pea jälgima et plikale peale ei keera või siis seda et ma ise kogemata voodist välja ei kuku. 

Veel meeldib tibile mööda treppi üles ronida ja alla..selle allatulemise sai ta just alles hiljuti selgeks..seega ohutuse mõttes palusin Atsil teha turvavärav et kui me all toas oleme et siis ta ei pääseks trepile ( seda turvavärava värki rääkisin ma talle juba tegelikult kevadest saadik aga noh nagu tavaliselt nende asjadega on et ei viitsi kuidagi ja siis hiljem on juba jube kiire sellega ja lõpuks sügisel see valmiski ja nagu piltidelt näha siis on meil ka teisele korrusele viiva trepi tegemine pooleli..see tähendab et puudu on käsipuud ja seinal tapeet)

20160101_231550

20160101_231536

Mai-Lii on küll küllaltki ettevaatlik aga see ei loe apsoluutselt..kui üleval tubades oleme siis on samuti trepiava ees tõke et ta seal alla ei potsataks..ohutus ennekõike..seda sama turvaväravat kasutame ka alumise toa ja koridori vahelisise ava vahel, selle paneme sinna ette koera pärast et ta öösel diivanile ei läheks sest ma ei kannata apsoluutselt koerakarvu  ja päeval kui kedagi kodus pole et ta pahandust teha seal ei saaks..sest seda ta ikka teeb kui võimalus jäetakse..küll vähem kui varem aga ikkagi…nii et diivan ja voodi on rangelt keelatud..Vinkul on oma pesake kus magada öösel ja kui üksi kodus on.

Samuti on Mai-Lii palju jutustama hakanud..sõnu on palju juurde tulnud..üritab juba kahe sõnalisi lauseid öelda..eriti vahva on kui Gaido tuleb oma toast alla meie juurde ja siis plika jookseb plaksutades talle vastu ja hõikab..venna venna venna..ta on üldse oma vennast nii vaimustunud et ta ainult temaga koos mängikski kui Gaido ainult viitsiks no ja kuna ei viitsi siis ongi emme..opa opa..sinna..anna..seal..jne.

Ühes postituses sai mul vist mainitud ka seda et viimasel ajal magab ta öösiti jube rahutult ja ärkab mitu korda nuttes üles..nii palju kui targemaks sain teistelt emmedelt uurides siis see pidi mingi läheduse vajadus olema selles vanuses..no loodan siis et see periood kiiresti mööduks kuna see on ikka väga kurnav ning järjekordselt midagi uut sest Gaidoga mul midagi sellist ei olnud..jah ta ka öösiti kuni neljanda eluaastani vahest hakkas nutma aga piisas kui lihtsalt oma voodist tasakesi ütlesin kusss tasa-tasa ja rohkem polnudki vaja ning magas edasi..selles suhtes jah plika ja poiss on ikka totaalselt erinavad.

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?