Hullumeelne päev ehk palju kokkamist ja muud juttu juurde

Ma ei tea kuidas see teie jaoks tundub aga minu jaoks on tänane päev olnud päris kiire ja teguderohke. Kuna ees ootab mind nüüd kolm 12-st tunnist tööpäeva, siis juba laupäeval mõtlesin ja koostasin kahe nädala menüü ? Olen teinud sedasi varemgi, ennem dekreeti jäämist, kuid nüüd selle vahega, et toitume tervislikult ? Saigi pühapäeval poes käidud oma varusid täiendamas ning te ei taha teada mis summa sinna poodi jäi ?
Aga see selleks, ühesõnaga laupäval läits kogu selle menüü koostamisega oma kolm tundi ning täna siis valmistasin kuni reedese päevani söögid valmis päris korralikus koguses kuna me mehega mõlemad võtame tööle ka sooja toitu kaasa lisaks kodusele söòmisele.
Mis head ma siis tegin? ?  Valmistasin tomatise pastaroa, mille retsepti ma hiljem ka toidublogisse üles riputan ning leivasupi, mille retsept juba on toidublogis, siis tegin veel kohvikooki ja tatart-kanaga.  Ma ei mäletagi millal viimati nii palju korraga kokatud sai ? Aga mis teha, peale tööd mul seda aega enam pole et veel pliidi ees möllata ?
Muidugi mõtlesin eila õhtul, et magan täna kauem aga ega sellest midagi välja tulnud kuna poiss oli seitsme paiku üles vaja ajada ja tee talle valmis teha ning hommikusöök lauale panna ja hea oli et põõnama ei jäänud, sest kella 11-ks olid mul juba kõik toad koristatud, kokkamiseks ettevalmistused tehtud, hommikusöögid söödud ? Plikal täna erilist isu ei olnudki hommikul, vist sellest et igemed sügelevad, iget katsudes on tunda silmahambaid aga millal need päris välja pressivad, ei tea. Öösiti ka ikka niheleb voodis ju siis häda teeb miskit. Lisaks tegin köögis veidi muudatust, tõstsin suti asju ümber kuna plika on paari kuuga 10 cm pikkust visanud (sai teist nädalavahetusel mõõdetud) ja hakkas juba keelatud asjadeni ulatuma nagu veekeedukann, kohvimasin, noad, söögiriistad. Seega tuli veidi kohti vahetada.
No kokkuvõtteks võib öelda et kui ma lõpuks diivanile potsatasin hakkas kell kolm saama ning tegingi endale kohvi ja sõin ning oligi aeg juba sealmaal et tibi oleks pidanud lõunauinakule jääma aga no tee või tina temal seda kavas polnudki, kuigi silmad olid küll juba vaat et pahupidi peas, proovisin muusikaga, multikaga, ilma multikata, üldse ilma telekata aga ei miskit, hakkasin juba vaikselt närvi minema, kell oli pool viis ja tema ikka ei maga, siis mõtlesin et ok proovime siis A-rühmaga, ma ei tea miks aga varem on ta ka selle sarja saatel ära vajunud, panid lihtsalt mängima ja kõik, magaski. Ja nii läits ka seekord, jumal tänatud. Hiljem kui ülesse tuleb, siis on vaja pesus käia ja veelkord põrandad üle tõmmata, sest tibil käib kähku see lägastamine. Viimasel ajal on tal imelik komme külge tulnud, võtab lonksu kas vett või piima või ükskõik mis tal parasjagu käes on ning selle asemel et ära juua, tema sülitab selle maha, keela mis sa keelad aga see läheb tal ühest kõrvast sisse teisest välja ja kui käest âra võtta, siis on kohe protest. Täna oli teine kohe nii andekas et küsis juua, vōttis siis oma piimaklaasi ja mida tema tegi? Kallas mulle kõik selle vaibale ?
Kolme paiku jõudis Gaido koolist koju ja oli teine näost nii ära ning kui küsisin kas juhtus midagi, siis tuli välja et tal pea valutas nii kõvasti et tahtis oksendada. Andsin talle kohe valuvaigistit ning käskisin pikali visata 1, 5 tunniks. Istungi praegu ja loodan et ta haigeks ei hakka jääma, sest gaidol hakkab ükskōik mis haigus, põhiliselt kurk,  just peavaluga. Alati on olnud nii et kui ütleb et tal on peavalust paha siis on nagu rusikas silmaaugus järgmine päev siruli maas.
Tibi põõnab ikka nii ülimagusasti hetkel minu kõrval, et hea meega peale kiiret päeva viskaks ise ka magama ??
Millega siis teie olete täna hakkama saanud? 

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?