Esimese aasta kokkuvõte

Istun siin diivanil mugavasti kohvitass käes ja jälgin tibinat ning uskumatu ikka kui kiiresti on see aasta läinud..alles ta oli mul pisi-pisi..kuidas küll lapsed kasvavad kiiresti. See oli justkui eile kui haiglast koju saime..selline nunnu ja omamoodi ?

 Kui veel rase olin mõtlesin et kindlasti teen palju asju teisiti kui vanema lapsega.
Esiteks kui valus ja piinarikas see ka pole ta saab rinda! Gaido kahjuks ei saanud kuna piima ei olnud ja ega ma ei viitsinud tol ajal ka erilist vaeva näha, kuid plikaga õnnestus see igati hästi, oli küll plaanis aasta aga läks kahjuks teisiti, kuna jäin järsult raskelt haigeks ning selle tagajärjel kadus piim ? nii et rinda sai ta kõigest neli kuud.
Teiseks valmistan ennast öiseks söötmiseks ette..mitte ei ole peata kana nagu pojaga ?
Kolmandaks olen palju rahulikum ja ei mõtle üle.
Jah kerge öelda raske teha ? Aga sain hakkama.
Võrreldes Mai-Lii’d Gaidoga on nad kui öö ja päev. Gaido oli mul väga hea isuga ainult anna kätte kõik sõi ära ja nii sünnist saadik..tibi seevastu on selline “gurmaan” juba imikust..jätab toitu järgi kuigi portsud niigi väikesed ju ja takkaotsa pirtsutab ka veel vahest.
Mis puudutab arengut nagu pea hoidmine..küljelt küljele ja kõhule keeramine..roomamine..seismine..käputamine ja kõndimine, siis selles oli plika aeglasem..Gaidol käis see kiiresti, roomamine jäi tema puhul üldse vahele ning jalgadel jooksis ta juba ringi iseseisvalt 9 kuuselt. Mai-Lii seevastu hakkas keerama alles 6 kuuselt ja ega talle see üldse ei meeldinud ka..roomama hakkal alles suve alguses nii öheksa kuuselt mis läks suht kähku üle käputamiseks ja kõndima hakkas ta alles aasta ja ühe kuu vanuselt.
Tegelikult tuli kõik omal ajal nii nagu pidi, lihtsalt minu jaoks tundus kõik nii venivat võrreldes Gaidoga.
Iseloomud on neil samuti väga erinevad..võib öelda et poeg on isasse ja tütar minusse..mehed on vaiksed tagasihoidlikud..räägivad siis kui on mida rääkida..turtsuvad omaette. Meie pere naised aga näitavad oma iseloomu..kui ikka midagi ei meeldi siis EI MEELDI..seda näitab kõige enam  välja just plika..kui midagi ei saa siis hakkab röökima, viskab pikali..trambib jalgadega ja loobib kõike mis kätte satub. Tahes tahtmata mõtlen et mismoodi küll temaga see poekäik välja nägema hakkab? Ei tahaks küll nii nagu mõndadel kel laps röögib keset poodi kui seda või teist ei saa..pojaga mul sellised probleemid puudusid õnneks aga eks ole näha kuidas kõik sujuma hakkab.
Kokkuvõttes on mul maailma parimad lapsed..ükskõik mis nad ka ei teeks, piisab nende naeratusest ja kõik ebameeldiv meelest läinud ?
Ausalt öeldes ma ei kujutaks ettegi elu ilma nendeta. Arvan et paljud on on minuga ühel meelel ??
Kasvatagem oma lapsi ikka armastuse ja austusega mitte ülbuse ja vitsaga..siis austavad ja armastavad nemad ka teid ????

10384728_10152994324884089_6425133311619268231_n

20150716_115310

 

Facebook Comments

Siia saad jätta oma kommentaari ?